Sobota 18 marca – Cliffs of Moher

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2016-2017_wycieczki-irlandia_klify-moheru_klify-moheru.pngMoherowe Klify  to znajdujący się w zachodniej Irlandii (hrabstwo Clare) i ciągnący się na długości około 8 km odcinek stromego i malowniczego klifowego wybrzeża Oceanu Atlantyckiego. W najwyższych miejscach urwiska wznoszą się na przeszło 200 metrów nad taflę oceanu. Są jedną z największych atrakcji Irlandii. Na nas zrobiły duże wrażenie. Bajecznie piękne, majestatyczne, zatopione w słońcu, deszczu lub we mgle.

 

 

 

5 faktów o Moherowych Klifach

  1. Długość – 8 kilometrów długości , 214 metrów w najwyższym punkcie.
  2. Z klifów można zobaczyć wyspy Aran, Zatokę Galway a nawet wzgórza Maumturk w Connemara.
  3. Co roku Moherowe Klify odwiedza ponad milion turystów.
  4. Na skałach, do których dotrzeć można tylko z powietrza, mieszka na stałe 29 gatunków ptaków morskich.
  5. Klify Mohery oraz kraina Burren są częścią szlaku Ireland’s Wild Atlantic Way oraz wpisane są na listę UNESCO Global Geoparks i znajdują się wśród 130 unikatowych miejsc na świecie.

Galeria zdjęć:

Sobota 18 marca – Cliffs of Moher