Czytaj więcejW ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami instytucji rynku pracy. Tego rodzaju wydarzenia są bardzo pomocne dla uczniów, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy V TG, V TGI, 3a i 3b.
Zajęcia prowadzone były przez Panią Wandę Wojtanowską – koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Panią Agatę Gawryś – doradcę zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie.
Zorganizowane spotkania przyniosły uczniom szereg korzyści, m.in. dostarczenie aktualnych informacji na temat branż, zawodów, trendów i oczekiwań pracodawców.
Realizacja zajęć odbyła się w ramach projektu Rozwijanie Umiejętności Uczniów w Szerokiej Współpracy pt. ,,Ja,Ja i otoczenie, Moja Kariera”.

Hits: 347
Czytaj więcej

Czytaj więcejW czwartek 7 kwietnia  w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości grupa uczniów klasy I TH, II TH, III TH wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych, oraz doradcą zawodowym odwiedziła  nowe i bardzo nowoczesne Centrum Dystrybucji Biedronki w Wojniczu. Magazyn o powierzchni 23 tys. mkw. obecnie zaopatruje 212 placówek w południowo-wschodniej Polsce. 
Biedronka jako pierwsza w Polsce, wśród wielkich sieci handlowych, wprowadziła w swoich centrach dystrybucyjnych system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z wymaganiami normy ISO 22000. Norma ta jest międzynarodową specyfikacją techniczną definiującą wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw.
Nasza grupa została  bardzo miło przyjęta, zabezpieczona zgodnie z zasadami bhp w kamizelki odblaskowe i przez kierownika magazynu oprowadzona po całym obiekcie. Zwiedziliśmy olbrzymie hale, rampy, zapoznaliśmy się z systemem przyjmowania, składowania, kompletowania i wysyłki, obrotem opakowaniami, zwrotami i reklamacjami oraz z logistyką czyli organizacją i planowaniem. Przekonaliśmy się jak w tym wszystkim pomocny jest Excel.
Nasz pan przewodnik odpowiadał cierpliwie na wszystkie nasze pytania. Wiemy już na przykład, że w kontenerach samochodów dostawczych panuje temperatura 80C, a dodatkowo niektóre towary przewożone są w specjalnych lodówkach. Dowiedzieliśmy się jak wygląda rekrutacja pracowników oraz jakie są możliwości rozwoju w firmie.
Dziękujemy firmie Jeronimo Martins Polska S.A. za możliwość zobaczenia tego wszystkiego i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Zobaczcie, jak wygląda praca w Dziale Kontroli Jakości

https://pracawbiedronce.pl/kontrola-jakosci/

Hits: 1455
Czytaj więcej

Lekcje samorządowe
Zachęcam do obejrzenia cyklu pięciu, animowanych spotów o nazwie Lekcje Samorządowe. Znajdziecie w nich zagadnienia z wiedzy o samorządzie terytorialnym na przykładzie naszego regionu. Poruszane tematy to działalność Zarządu Województwa Małopolskiego, działalność Sejmiku Województwa Małopolskiego, historię samorządu w Polsce na przykładzie naszego regionu, a także odcinek dedykowany nam wszystkim tj. co każdy obywatel może załatwić w Urzędzie Marszałkowskim.

KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ

 

 

Hits: 985

Czytaj więcejW czwartek 24 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Centrum Nauki i Biznesu ,,Żak”.  Uczniowie klasy IV technikum oraz 3a i 3b branżowej szkoły mogli poznać bogatą ofertę dalszej nauki na zróżnicowanych kierunkach. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że zajęcia odbywają się w sposób dostosowany do możliwości uczniów tzn. w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym i weekendowym. Spotkanie poprowadziła Pani Urszula Parys - nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Hits: 1079
Czytaj więcej

Czytaj więcej19 lutego br. grupa 19 uczniów technikum gastronomicznego ukończyła kurs Carvingu oraz kurs obsługi kasy kelnerskiej z POS. Kursy organizowane były w ramach projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II”. 
Celem kursów było przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej  oraz zachęcenie młodzieży do ćwiczenia nowych umiejętności  z dziedziny carvingu, oraz obsługi kasy kelnerskiej, które mogą zapewnić im dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.
Uczniowie wykazali się sporymi umiejętnościami i niebywałą chęcią pracy.
Każdy z uczestników kursów otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Hits: 1671
Czytaj więcej

Czytaj więcejSmutek, zmęczenie, niechęć do codziennych obowiązków… Każdy z nas miewa okresy gorszego samopoczucia, kiedy najchętniej zostalibyśmy w domu, pod kocem, schowani przed szarą rzeczywistością. W takich chwilach często pada "mam chandrę" albo "mam depresję", choć za tymi z pozoru podobnymi pojęciami kryją się zupełnie odmienne doświadczenia. Czym więc jest depresja i jak ją odróżnić od zwykłej chandry?
Zachęcam do zapoznania się ciekawą publikacją :)

DEPRESJA - KOMPENDIUM WIEDZY DLA PACJENTA


Hits: 969
Czytaj więcej

Czytaj więcej23 listopada br. uczniowie klasy I TG oraz I THI uczestniczyli w zajęciach z prawa karnego i prawa konsumenckiego, które poprowadziła Pani adw. Monika Piękoś.
Podczas spotkania Pani adwokat omówiła kwestie związane m.in. z postępowaniem mandatowym, prawami i obowiązkami osoby podejrzanej w postępowaniu karnym oraz osoby pokrzywdzonej, prawami i obowiązkami konsumenta. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań i biorąc udział w dyskusji. Na koniec, każdy z zainteresowanych mógł skorzystać z indywidualnej porady prawnej. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w podobnych zajęciach.

Hits: 961
Czytaj więcej

Czytaj więcejKolejne szkolenia dla naszych uczniów, w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” zostały ukończone. Ośmioro uczniów i uczennic klasy III i IV TG szkoliło się z obsługi kasy fiskalnej.
Zakres kursu obejmował zajęcia wykładowe oraz ćwiczenia w zakresie obsługi kas fiskalnych. Celem zajęć było nabycie umiejętności w posługiwaniu się jednostanowiskowym zestawem (kasa fiskalną, czytnik kodów, waga) oraz programem magazynowo-fakturującym. Zajęcia prowadziła Pani mgr Agnieszka Obal. Kurs zakończył się testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności, który zdali z wynikiem pozytywnym wszyscy uczestnicy. Z rąk Pani Dyrektor Agaty Wajdy – Tylek otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu. GRATULUJEMY !!!

Hits: 995
Czytaj więcej


Listopad 15, 2021

W ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 prowadzona jest rekrutacja na kursy zawodowe dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Tarnowskiego.  Formularze rekrutacyjne należy składać do 26 listopada 2021 r.  u szkolnych liderów lub w sekretariatach szkół biorących udział w projekcie.

Celem kursów jest nabycie dodatkowych kwalifikacji (umiejętności i wiedzy) oraz kompetencji społecznych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.

Regulamin rekrutacji, formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe załączniki dostępne są w zakładce Dokumenty.

Wykaz kursów dla uczniów:
Kurs zawodowy: kurs barmański(1)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 40 godz.

(1) uczeń musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs baristy(2)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 25 godz.

(2) uczeń musi mieć ukończone 16 lat na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: nie mniej niżteoretycznych - 28, praktycznych – 10
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów -ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: kurs operatora koparkoładowarki, wszystkie w III klasie uprawnień+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub w ZSP w Zakliczynie

- Wymiar zajęć: nie mniej niż teoretycznych - 52, praktycznych – 82
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 5 uczniów –ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: prawo jazdy kat B
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie iw ZSP w Zakliczynielub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: określa załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni lub osiągnie pełnoletność najpóźniej 31marca 2022 r.)
- Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za egzamin państwowy
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów –ZSP w Żabnie

 

Hits: 1026


Plebiscyt  realizowany jest z Funduszy Europejskich w Małopolsce pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” i ma na celu odkrycie i pokazanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. To również okazja, aby pokazać, że inwestycje realizowane w Małopolsce przy wsparciu Funduszy Europejskich są dostrzegane i prawidłowo identyfikowane przez mieszkańców regionu.


Wśród zgłoszonych do plebiscytu przez Powiat Tarnowski projektów  znalazł się m.in.

Projekt „Mistrzowie w zawodzie”


Jak głosować

Aby oddać głos należy wybrać projekt z mapy Małopolski lub z listy powiatów oraz podać swój adres e-mail. Głos będzie zaliczony dopiero po zweryfikowaniu adresu poprzez kliknięcie w specjalny link przesłany automatycznie na wskazaną skrzynkę e-mailową – link do głosowania


Głosujesz posługując się swoim adresem email.

Termin głosowania

Głosowanie trwa do 3 listopada 2021 r.

Szczegóły Plebiscytu oraz regulamin – tutaj  

Hits: 1153
Czytaj więcej

Ogólnopolski Tydzień Kariery to akcja, której celem jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja poradnictwa zawodowego. Nasza szkoła uczestniczy w programie od 10 lat. W tym roku XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem: „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność".

Czy warto studiować informatykę? Czy studia informatyczne zapewniają pewną i dobrze płatną pracę? Czy studia związane z informatyką sprawią dużą satysfakcję? Czy są ciekawe? Na te i wiele innych pytań, uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum informatycznego uzyskali odpowiedź podczas wizyty zawodoznawczej zorganizowanej w ramach OTK przez doradcę zawodowego Panią mgr Urszulę Powroźnik, na Wydziale Politechnicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Uczniowie mieli okazję  zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziału politechnicznego, a także wzięli udział w ciekawych prelekcjach i laboratoriach przygotowanych specjalnie dla nich przez uczelnię.

Nasi informatycy wysłuchali prelekcji nt "Automatyka i Robotyka - dlaczego warto?", którą poprowadził Pan mgr inż. Wojciech Świtała pracownik katedry Automatyki i Robotyki oraz prelekcji nt .,,Kierunek informatyka – profil praktyczny”, którą poprowadził Pan dr inż. Daniel Król, Kierownik Katedry Informatyki.
Wszystkim pracownikom i prelegentom PWSZ w Tarnowie zaangażowanym w organizację spotkania dla naszej młodzieży serdecznie dziękujemy.

Hits: 1347
Czytaj więcej

Czytaj więcejW tym roku nasza szkoła wzbogaciła się o nową pracownię obsługi gości. Środki finansowe na wyposażenie pracowni otrzymaliśmy z projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt zakładał m.in. utworzenie i wyposażenie pracowni obsługi gości, co  pozwoliło na dostosowanie infrastruktury do aktualnych wymogów technicznych i technologicznych w gastronomii oraz realizację  kursów zawodowych i płatnych staży/praktyk wakacyjnych.

Uczestnikami projektu jest młodzież ucząca się w branży gastronomicznej i budowlanej.

Korzyścią dla naszych uczniów jest fakt, że mogą oni korzystać z nowoczesnego sprzętu jak m.in. zmywarka, ekspres do kawy, czy wózek do flambirowania. Sala obsługi gości posiada typowe wyposażenie sali restauracyjnej jak stoliki, barek, zastawa stołowa.

Nasza młodzież miała już okazję skorzystać w pełni z wyposażenia pracowni, podczas zajęć praktycznych oraz w kursie kelnerskim z flambirowaniem.

mgr Urszula Powroźnik
szkolny lider projektu

Hits: 1412
Czytaj więcej