Read more ...Drodzy Uczniowie
W dniach 17 i 24 kwietnia 2021 Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza w swoje podwawelskie progi! Otwieramy przed Wami nasze wirtualne drzwi, byś już teraz mógł poczuć atmosferę studiów w sercu Krakowa. Przygotowaliśmy dwa dni ciekawych spotkań z przedstawicielami kierunków, różnorodnych prezentacji, inspirujących rozmów oraz warsztatów, na które zapraszają nasi doradcy zawodowi z Biura Karier. A na koniec... Kawa z BONEM! czyli prezentacja oferty Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Interdyscyplinarnego Centrum Poradnictwa. Przy stolikach w naszej kawiarni zasiądą: psycholog, pedagog specjalny, specjalista ds. adaptacji materiałów dydaktycznych, asystent dydaktyczny. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Pamiętaj, że możesz dołączyć do nas w każdej chwili.

Hits: 37
Read More

Read more ...Drodzy Uczniowie, w serwisie, który polecam przeczytasz m.in.

co warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu kierunku studiów i zawodu
jak odnaleźć się w nowym środowisku i jak uczyć się w szkole średniej z jakimi wyzwaniami mogą mierzyć się licealiści i ich rodzice

WEJDŹ

mgr Urszula Powroźnik
doradca zawodowy

Hits: 78

Czytaj więcejPodczas minionych wakacji uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w projekcie ,,Mistrzowie w zawodzie II”. Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem, gdyż można w nim zdobyć dodatkowe kwalifikacje oraz odbyć płatne staże wakacyjne. Możliwość uczestnictwa w Projekcie obwarowana była kilkoma warunkami – takimi, jak odpowiednia średnia ocen czy kształcenie w branży gastronomicznej i budowlanej.

W sierpniu br. dziesięciu uczniów technikum gastronomicznego  zakwalifikowanych do projektu, odbyło miesięczny staż w cukierni, pizzerii, restauracji. Za wykonaną pracę uczniowie otrzymają wynagrodzenie oraz zaświadczenia potwierdzające udział w stażu.
Opracowała:
mgr Urszula Powroźnik
szkolny lider projektu


Hits: 301
Czytaj więcej

Czytaj więcej

Kontakty z uczniami i rodzicami prowadzone są drogą telefoniczną oraz poprzez: e-dziennik.

Doradca zawodowy - Urszula Powroźnik

Depresja nastolatka

Na depresję choruje co najmniej 4 proc. nastolatków. Objawy depresyjne może jednak przejawiać co piąty. Tego typu problemy są wynikiem przede wszystkim osamotnienia młodego człowieka, bo bardzo często nie otrzymuje on właściwego wsparcia ze strony rodziny czy szkoły. Depresja nastolatków rzadko jest wynikiem nagłych wydarzeń. To choroba, która zazwyczaj rozwija się długo i podstępnie.

- Nastoletnia depresja przede wszystkim jest wynikiem niedostrzegania samotności młodego człowieka. Przyczyną objawów depresyjnych u młodzieży może być stres związany np. z dużą ilością nauki w szkole, brakiem akceptacji, prześladowaniem czy zastraszaniem przez rówieśników.


Hits: 614
Czytaj więcej