Czytaj więcej

Kontakty z uczniami i rodzicami prowadzone są drogą telefoniczną oraz poprzez: e-dziennik.

Doradca zawodowy - Urszula Powroźnik

Depresja nastolatka

Na depresję choruje co najmniej 4 proc. nastolatków. Objawy depresyjne może jednak przejawiać co piąty. Tego typu problemy są wynikiem przede wszystkim osamotnienia młodego człowieka, bo bardzo często nie otrzymuje on właściwego wsparcia ze strony rodziny czy szkoły. Depresja nastolatków rzadko jest wynikiem nagłych wydarzeń. To choroba, która zazwyczaj rozwija się długo i podstępnie.

- Nastoletnia depresja przede wszystkim jest wynikiem niedostrzegania samotności młodego człowieka. Przyczyną objawów depresyjnych u młodzieży może być stres związany np. z dużą ilością nauki w szkole, brakiem akceptacji, prześladowaniem czy zastraszaniem przez rówieśników.


Hits: 99
Czytaj więcej

Czytaj więcej

 

Informacja dla rodziców i uczniów kończących 8 klasę szkoły podstawowej oraz dla rodziców i uczniów klasy 3 oddziałów gimnazjalnych

Hits: 76
Czytaj więcej

Read more ...Zapraszam uczniów oraz rodziców do odwiedzenia zakładki doradcy zawodowego, gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji związanych z rynkiem pracy i nauki. Zapraszam również uczniów szkół podstawowych do zapoznania się z publikowanymi materiałami.

W  wolnej chwili polecam multimedia dla ucznia i rodzica.

Urszula Powroźnik – doradca zawodowy

Hits: 102

Czytaj więcej18 lutego br., uczniowie klas IV TI, VI TG, IV THG uczestniczyli w warsztatach zakresu zarządzania dziedzictwem historycznym i kulturą.
Zajęcia poprowadziła Pani dr hab. Lucyna Rotter certyfikowany tutor i wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
Podczas warsztatów poruszone zostały dwa tematy: ,,Kreator kultury” oraz ,,Historia i kultura też mogą być biznesem”.
Celem warsztatów było wypromowanie nauk humanistycznych i możliwości jakie one dają w odnalezieniu się na rynku pracy, w drugiej pod względem rozwoju branży – turystyce oraz zarządzaniu.
Spotkanie zorganizowała Pani mgr Urszula Powroźnik – doradca zawodowy

Hits: 296
Czytaj więcej