Rozważasz pracę, staż zawodowy w innym kraju europejskim? Może w Irlandii?

Zapraszamy na spotkanie informacyjne z EURES Europejskie Służby Zatrudnienia eures.europa.eu , eures.praca.gov.pl

Podczas spotkania dowiesz się:
-  czym są usługi EURES, jak z nich skorzystać,
- o warunkach życia i pracy w Irlandii,
- o irlandzkim rynku pracy, zawodach deficytowych,
- jakich pracowników poszukują pracodawcy irlandzcy,
- o projekcie dedykowanym osobom, które rozważają powrót do Polski po pobycie w innym kraju UE.

Będziesz mógł zadawać pytania prelegentom.
Wszystko bezpłatnie, z udziałem doradców EURES z Irlandii i Polski.

Kiedy:16.04.2024

Godzina:11.00

Czas trwania max. 2 godziny
Gdzie:Online, platforma Zoom

Wcześniejsze zapisy na spotkanie online do 15.04.2024 przez formularz Praca w Irlandii z EURES-Warsztaty (pociagdokariery.pl) lub na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.  ; osobom zapisanym na spotkanie zostanie przesłany link.

Pytania dotyczące spotkania można przesyłać na adres: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Hits: 201

Czytaj więcejW ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się spotkania z przedstawicielami instytucji rynku pracy. Tego rodzaju wydarzenia są bardzo pomocne dla uczniów, którzy przygotowują się do wejścia na rynek pracy. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy V TG, V TGI, 3a i 3b.
Zajęcia prowadzone były przez Panią Wandę Wojtanowską – koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz Panią Agatę Gawryś – doradcę zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnowie.
Zorganizowane spotkania przyniosły uczniom szereg korzyści, m.in. dostarczenie aktualnych informacji na temat branż, zawodów, trendów i oczekiwań pracodawców.
Realizacja zajęć odbyła się w ramach projektu Rozwijanie Umiejętności Uczniów w Szerokiej Współpracy pt. ,,Ja,Ja i otoczenie, Moja Kariera”.

Hits: 746
Czytaj więcej

Czytaj więcejW czwartek 7 kwietnia  w ramach ogólnopolskiego Dnia Przedsiębiorczości grupa uczniów klasy I TH, II TH, III TH wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych, oraz doradcą zawodowym odwiedziła  nowe i bardzo nowoczesne Centrum Dystrybucji Biedronki w Wojniczu. Magazyn o powierzchni 23 tys. mkw. obecnie zaopatruje 212 placówek w południowo-wschodniej Polsce. 
Biedronka jako pierwsza w Polsce, wśród wielkich sieci handlowych, wprowadziła w swoich centrach dystrybucyjnych system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z wymaganiami normy ISO 22000. Norma ta jest międzynarodową specyfikacją techniczną definiującą wymagania w zakresie systemów zarządzania bezpieczeństwem zdrowotnym żywności dla wszystkich uczestników łańcucha dostaw.
Nasza grupa została  bardzo miło przyjęta, zabezpieczona zgodnie z zasadami bhp w kamizelki odblaskowe i przez kierownika magazynu oprowadzona po całym obiekcie. Zwiedziliśmy olbrzymie hale, rampy, zapoznaliśmy się z systemem przyjmowania, składowania, kompletowania i wysyłki, obrotem opakowaniami, zwrotami i reklamacjami oraz z logistyką czyli organizacją i planowaniem. Przekonaliśmy się jak w tym wszystkim pomocny jest Excel.
Nasz pan przewodnik odpowiadał cierpliwie na wszystkie nasze pytania. Wiemy już na przykład, że w kontenerach samochodów dostawczych panuje temperatura 80C, a dodatkowo niektóre towary przewożone są w specjalnych lodówkach. Dowiedzieliśmy się jak wygląda rekrutacja pracowników oraz jakie są możliwości rozwoju w firmie.
Dziękujemy firmie Jeronimo Martins Polska S.A. za możliwość zobaczenia tego wszystkiego i mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Zobaczcie, jak wygląda praca w Dziale Kontroli Jakości

https://pracawbiedronce.pl/kontrola-jakosci/

Hits: 1956
Czytaj więcej

Lekcje samorządowe
Zachęcam do obejrzenia cyklu pięciu, animowanych spotów o nazwie Lekcje Samorządowe. Znajdziecie w nich zagadnienia z wiedzy o samorządzie terytorialnym na przykładzie naszego regionu. Poruszane tematy to działalność Zarządu Województwa Małopolskiego, działalność Sejmiku Województwa Małopolskiego, historię samorządu w Polsce na przykładzie naszego regionu, a także odcinek dedykowany nam wszystkim tj. co każdy obywatel może załatwić w Urzędzie Marszałkowskim.

KLIKNIJ ABY OBEJRZEĆ

 

 

Hits: 1170

Czytaj więcejW czwartek 24 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem Centrum Nauki i Biznesu ,,Żak”.  Uczniowie klasy IV technikum oraz 3a i 3b branżowej szkoły mogli poznać bogatą ofertę dalszej nauki na zróżnicowanych kierunkach. Nasi uczniowie dowiedzieli się, że zajęcia odbywają się w sposób dostosowany do możliwości uczniów tzn. w trybie dziennym, zaocznym, wieczorowym i weekendowym. Spotkanie poprowadziła Pani Urszula Parys - nauczycielka przedmiotów zawodowych.

Hits: 1375
Czytaj więcej

Czytaj więcej19 lutego br. grupa 19 uczniów technikum gastronomicznego ukończyła kurs Carvingu oraz kurs obsługi kasy kelnerskiej z POS. Kursy organizowane były w ramach projektu ,,Mistrzowie w zawodzie II”. 
Celem kursów było przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej  oraz zachęcenie młodzieży do ćwiczenia nowych umiejętności  z dziedziny carvingu, oraz obsługi kasy kelnerskiej, które mogą zapewnić im dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.
Uczniowie wykazali się sporymi umiejętnościami i niebywałą chęcią pracy.
Każdy z uczestników kursów otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia.

Hits: 2067
Czytaj więcej

Czytaj więcejSmutek, zmęczenie, niechęć do codziennych obowiązków… Każdy z nas miewa okresy gorszego samopoczucia, kiedy najchętniej zostalibyśmy w domu, pod kocem, schowani przed szarą rzeczywistością. W takich chwilach często pada "mam chandrę" albo "mam depresję", choć za tymi z pozoru podobnymi pojęciami kryją się zupełnie odmienne doświadczenia. Czym więc jest depresja i jak ją odróżnić od zwykłej chandry?
Zachęcam do zapoznania się ciekawą publikacją :)

DEPRESJA - KOMPENDIUM WIEDZY DLA PACJENTA


Hits: 1206
Czytaj więcej

Czytaj więcej23 listopada br. uczniowie klasy I TG oraz I THI uczestniczyli w zajęciach z prawa karnego i prawa konsumenckiego, które poprowadziła Pani adw. Monika Piękoś.
Podczas spotkania Pani adwokat omówiła kwestie związane m.in. z postępowaniem mandatowym, prawami i obowiązkami osoby podejrzanej w postępowaniu karnym oraz osoby pokrzywdzonej, prawami i obowiązkami konsumenta. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach zadając wiele ciekawych pytań i biorąc udział w dyskusji. Na koniec, każdy z zainteresowanych mógł skorzystać z indywidualnej porady prawnej. Uczestnicy wyrazili chęć udziału w podobnych zajęciach.

Hits: 1180
Czytaj więcej

Czytaj więcejKolejne szkolenia dla naszych uczniów, w ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” zostały ukończone. Ośmioro uczniów i uczennic klasy III i IV TG szkoliło się z obsługi kasy fiskalnej.
Zakres kursu obejmował zajęcia wykładowe oraz ćwiczenia w zakresie obsługi kas fiskalnych. Celem zajęć było nabycie umiejętności w posługiwaniu się jednostanowiskowym zestawem (kasa fiskalną, czytnik kodów, waga) oraz programem magazynowo-fakturującym. Zajęcia prowadziła Pani mgr Agnieszka Obal. Kurs zakończył się testem sprawdzającym wiedzę i umiejętności, który zdali z wynikiem pozytywnym wszyscy uczestnicy. Z rąk Pani Dyrektor Agaty Wajdy – Tylek otrzymali zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu. GRATULUJEMY !!!

Hits: 1262
Czytaj więcej


Listopad 15, 2021

W ramach projektu „Mistrzowie w zawodzie II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 prowadzona jest rekrutacja na kursy zawodowe dla uczniów szkół zawodowych Powiatu Tarnowskiego.  Formularze rekrutacyjne należy składać do 26 listopada 2021 r.  u szkolnych liderów lub w sekretariatach szkół biorących udział w projekcie.

Celem kursów jest nabycie dodatkowych kwalifikacji (umiejętności i wiedzy) oraz kompetencji społecznych przez uczniów szkół ponadpodstawowych.

Regulamin rekrutacji, formularz zgłoszeniowy oraz pozostałe załączniki dostępne są w zakładce Dokumenty.

Wykaz kursów dla uczniów:
Kurs zawodowy: kurs barmański(1)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 40 godz.

(1) uczeń musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs baristy(2)
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów - ZSP w Żabnie

- Miejsce prowadzenia zajęć: ZSP w Żabnie
- Wymiar zajęć: 25 godz.

(2) uczeń musi mieć ukończone 16 lat na dzień 1 stycznia 2022 r.

Kurs zawodowy: kurs wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wózków z wysięgnikiem oraz wózków z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne i praktyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: nie mniej niżteoretycznych - 28, praktycznych – 10
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów -ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: kurs operatora koparkoładowarki, wszystkie w III klasie uprawnień+ egzamin
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie lub w ZSP w Zakliczynie

- Wymiar zajęć: nie mniej niż teoretycznych - 52, praktycznych – 82
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni na dzień 1 stycznia 2022 r.
- Uczestnicy kursu – 5 uczniów –ZSP w Żabnie


Kurs zawodowy: prawo jazdy kat B
- Miejsce prowadzenia zajęć: zajęcia teoretyczne dla uczniów będą się odbywały w CKZiU w Tuchowie iw ZSP w Zakliczynielub innej szkole realizującej projekt

- Wymiar zajęć: określa załącznik nr 1 do Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 4 marca 2016 r sprawie szkolenia osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami, instruktorów i wykładowców
- Uczestnik kursu musi być pełnoletni lub osiągnie pełnoletność najpóźniej 31marca 2022 r.)
- Uczestnik jest zobowiązany do uiszczenia opłaty za egzamin państwowy
- Uczestnicy kursu – 10 uczniów –ZSP w Żabnie

 

Hits: 1298


Plebiscyt  realizowany jest z Funduszy Europejskich w Małopolsce pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce” i ma na celu odkrycie i pokazanie projektów, które w najlepszy sposób wykorzystały środki z Unii Europejskiej. To również okazja, aby pokazać, że inwestycje realizowane w Małopolsce przy wsparciu Funduszy Europejskich są dostrzegane i prawidłowo identyfikowane przez mieszkańców regionu.


Wśród zgłoszonych do plebiscytu przez Powiat Tarnowski projektów  znalazł się m.in.

Projekt „Mistrzowie w zawodzie”


Jak głosować

Aby oddać głos należy wybrać projekt z mapy Małopolski lub z listy powiatów oraz podać swój adres e-mail. Głos będzie zaliczony dopiero po zweryfikowaniu adresu poprzez kliknięcie w specjalny link przesłany automatycznie na wskazaną skrzynkę e-mailową – link do głosowania


Głosujesz posługując się swoim adresem email.

Termin głosowania

Głosowanie trwa do 3 listopada 2021 r.

Szczegóły Plebiscytu oraz regulamin – tutaj  

Hits: 1495
Czytaj więcej

Ogólnopolski Tydzień Kariery to akcja, której celem jest propagowanie świadomego wyboru ścieżki kariery i promocja poradnictwa zawodowego. Nasza szkoła uczestniczy w programie od 10 lat. W tym roku XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem: „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność".

Czy warto studiować informatykę? Czy studia informatyczne zapewniają pewną i dobrze płatną pracę? Czy studia związane z informatyką sprawią dużą satysfakcję? Czy są ciekawe? Na te i wiele innych pytań, uczniowie klasy drugiej, trzeciej i czwartej technikum informatycznego uzyskali odpowiedź podczas wizyty zawodoznawczej zorganizowanej w ramach OTK przez doradcę zawodowego Panią mgr Urszulę Powroźnik, na Wydziale Politechnicznym w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

Uczniowie mieli okazję  zapoznać się z ofertą edukacyjną wydziału politechnicznego, a także wzięli udział w ciekawych prelekcjach i laboratoriach przygotowanych specjalnie dla nich przez uczelnię.

Nasi informatycy wysłuchali prelekcji nt "Automatyka i Robotyka - dlaczego warto?", którą poprowadził Pan mgr inż. Wojciech Świtała pracownik katedry Automatyki i Robotyki oraz prelekcji nt .,,Kierunek informatyka – profil praktyczny”, którą poprowadził Pan dr inż. Daniel Król, Kierownik Katedry Informatyki.
Wszystkim pracownikom i prelegentom PWSZ w Tarnowie zaangażowanym w organizację spotkania dla naszej młodzieży serdecznie dziękujemy.

Hits: 1673
Czytaj więcej