Czytaj więcej

Przypominamy, że nasza szkoła uczestniczy w  projekcie ekologiczno-charytatywnym pod nazwą  „Zbieram to w szkole”. To cenna inicjatywa oparta na zasadzie „zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody”.

Podczas akcji zbierane są m.in. surowce wtórne, a środki finansowe uzyskane z ich sprzedaży są przekazywane na wsparcie projektów misyjnych: budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.  Akcję prowadzi Zgromadzenie Księży Najświętszego Serca Jezusa – Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Zachęcamy do obejrzenia filmów obrazujących prace misjonarzy i ogromną potrzebę niesienia pomocy ich podopiecznym:

Może podczas domowych porządków sprzyjają  natraficie w swoich domach i najbliższym otoczeniu na złoża niepotrzebnych Wam rzeczy/surowców, które przekazane na pomoc potrzebującym dostaną „drugie życie”. Odłóżcie je i przynieście do szkoły! 

Koordynatorem akcji jest Szkolne Koło CARITAS, które zaprasza Was do kontaktu i współpracy :)

 / opiekunowie: J.Kaczówka, S.Kurzydym, ks.K.Świerczek/

Szkoły uczestniczące w projekcie zbieramtowszkole.pl mogą  zbierać:

Złom srebra - czyli np. porwane łańcuszki, zdekompletowane kolczyki itp

"Małe" elektrośmieci - zużyte baterie, stare telefony komórkowe, tablety
Klocki LEGO - pojedyncze lub w zestawach (najlepiej z opakowaniami i instrukcjami)
Zegarki tarczowe - (nie zbieramy zegarków ściennych i typu "budzik)
"Dobre monety" - drobne monety polskie i z całego świata, bez różnicy czy aktualnie używane czy wycofane z obiegu
Znaczki pocztowe - nowe i używane (prosimy wycinać z kopert z zachowaniem 1 cm marginesu)

Zbierzmy to w naszej szkole !!!

„Zbieram to w szkole” posiada program partnerski. Przekazywane przedmioty, surowce maja przyporządkowaną wartość punktową. Za zgromadzone punkty szkoła otrzymuje nagrody.

Hits: 934
Czytaj więcej

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2021/2022 Ministerstwo Edukacji i Nauki chce zapewnić pomoc i adekwatne wsparcie psychologiczne  dzieciom i młodzieży przeżywającym kłopoty i trudności, spowodowane m.in. skutkami izolacji rówieśniczej podczas epidemii COVID-19 

Od 6 września działa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci i młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Aby skorzystać z pomocy wystarczy zadzwonić na infolinię, gdzie profesjonalni konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą, co można zrobić w danej sytuacji. Rozmówcy nie muszą się przedstawiać, mają zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Zachęcamy także do skorzystania z kontaktu mailowego This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Hits: 2083

Pedagog szkolny
mgr Justyna Kaczówka

godziny pracy -  8.00 - 13.00

-------------------------------------------------------------------------

Hits: 3375