Oferujemy kształcenie w Technikum, Liceum Ogólnokształcącym oraz Branżowej Szkole I stopnia
TECHNIK EKONOMISTA prowadzi w różnych organizacjach działalność gospodarczą, sprawy kadrowo-placowe i podatkowe oraz rachunkowość, sporządza także elementy planów, analizy, sprawozdania i wykonuje prace biurowe.
technik rachunkowości technik ekonomista
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH ocenia i przechowuje żywność, sporządza potrawy i napoje, planuje i analizuje sposoby żywienia oraz organizuje produkcję gastronomiczną i wykonuje usługi gastronomiczne
technik żywienia i usług gastronomicznych
TECHNIK HANDLOWIEC planuje, organizuje i realizuje transakcje zakupu-sprzedaży na różnych szczeblach obrotu towarowego. Prowadzi działania marketingowe związane ze sprzedażą oraz sprawy ekonomiczno-finansowe w przedsiębiorstwie.
Technik handlowiec
TECHNIK INFORMATYK przygotowuje stanowiska komputerowe z urządzeniami peryferyjnymi do pracy, diagnozuje je i naprawia. Projektuje i administruje lokalnymi sieciami komputerowymi. Tworzy i administruje stronami internetowymi i bazami danych
Technik informatyk
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej zajmuje się szeroko pojętym przygotowywaniem materiałów do drukowania cyfrowego z uwzględnieniem technologii wizualizacji trójwymiarowej. Obsługuje różnego rodzaju aplikacje graficzne przeznaczone do projektowania i obróbki grafiki wektorowej, bitmapowej, oraz modelowania 3D. Obsługuje również programy do tworzenia publikacji z uwzględnieniem książek dedykowanych dla czytników elektronicznych
Technik grafiki i poligrafii cyfrowej
Branżowa Szkoła I stopnia kształci uczniów w różnych zawodach. Nauka zawodu trwa 3 lata
Liceum Ogólnokształcące Branżowa Szkoła I stopnia
Pierwszy dzień jesieni to doskonała okazja, by klasy pierwsze rozpoczęły nowy rok szkolny od aktywności na świeżym powietrzu. Wycieczka piesza pośród kolorowych jesiennych lasów była nie tylko przyjemną odskocznią od szkolnej ławki, ale także świetną okazją do integracji uczniów. To wydarzenie z pewnością na długo zapadnie w pamięci pierwszaków!
Czytaj więcejNasza Szkoła również włączyła się w akcję niesienia pomocy dla powodzian. Zebrane dary przekazaliśmy do OSP KSRG Żabno, skąd wyruszyły do potrzebujących.
Czytaj więcej
Stowarzyszenie Romów w Polsce we współpracy z Fundacją Judaica - Centrum Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu i Uniwersytetem Komisji Edukacji Narodowej prowadzi projekt badawczy dotyczący rekonstrukcji lokalnych historii wojny i okupacji. W związku z tym projektem ogłoszony został konkurs na wspomnienia rodzinne o Żabnie w okresie II wojny światowej.
Konkurs skierowany jest do wszystkich, niezależnie od wieku, których rodziny mieszkały w Żabnie lub okolicy w czasie okupacji, zarówno obecnych mieszkańców Żabna, jak i tych, którzy w Żabnie nie mieszkają.
Dopuszczalne są różne formy wspomnień, zarówno klasyczna narracja wspomnieniowa, jak i esej historyczny, czy prezentacje audiowizualne. Do prac można załączyć reprodukcje posiadanych dokumentów i fotografii.
Prace należy wysyłać do dnia 28 lutego 2025 roku,
W konkursie przewidziane są następujące nagrody:
- I nagroda 5000 zł
- Trzy wyróżnienia po 2000 zł
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 4 kwietnia 2025.
Szczegółowe informacje w załączniku: Pobierz
Czytaj więcej
W miesiącu wrześniu 2024 roku uczniowie ZSP w Żabnie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, w ramach realizacji programu projektu „Bądź EKO- kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V’, z inicjatywy Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Uczniowie klasy 1a, 1TP, 2a, 3a, 2THI, 2TG pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego- pani Anny Rygielskiej oraz Pani Lidii Szostak, uporządkowali tereny w pobliżu Hali Sportowej, stadionu sportowego Polan Żabno oraz cmentarza parafialnego.. W efekcie bardzo aktywnej i intensywnej pracy naszych uczniów, udało się zebrać liczne odpady, które następnie zostały przez nich odpowiednio posegregowane. Działania te mają na celu nie tylko pomóc naszemu środowisku, które w bezmyślny sposób jest degradowane przez człowieka, ale w wymiarze edukacji kształtują właściwą postawę proekologiczna oraz podnoszą świadomość młodzieży w zakresie prawidłowej segregacji odpadów. Przeprowadzane co roku akcje mają na celu, pokazanie mieszkańcom naszej gminy właściwych postaw w zakresie troski o środowisko, aby każdy z nas starał się nie wyrzucać śmieci i odpadów w przypadkowe miejsca, tylko do przeznaczonych do tego pojemników.
Czytaj więcej
Delegacja młodzieży Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. ks. Janusza St. Pasierba w Żabnie wraz z opiekunem Sławomirem Kurzydymem odwiedziła Starostwo Powiatowe w Tarnowie i Urząd Miejski w Żabnie. Uczniowie serdecznie podziękowali Staroście Tarnowskiemu Jackowi Hudymie i Burmistrzowi Miasta i Gminy Żabno Tomaszowi Kijowskiemu za dofinansowanie wyjazdów na strzelnicę w roku szkolnym 2023/2024.
Już niedługo rozpocznie się nowy sezon na strzelnicy LOK w Tarnowie. Zapraszamy wszystkich chętnych, zapisy i szczegółowe informacje u pana Sławomira Kurzydyma.
27 września 2024 r. – po raz osiemnasty naukowcy w Małopolsce otwierają swoje laboratoria i zapraszają do zgłębiania świata nauki. Nie wiecie jakiego wyboru dokonać, zajrzyjcie do programu na stronie internetowej!
www.nocnaukowcow.malopolska.pl
Udział we wszystkich wydarzeniach Małopolskiej Nocy Naukowców jest darmowy, na niektóre z nich obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc.
Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych serdecznie zapraszają do udziału w projekcie.
Szczegóły na plakatach!
Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja wspólnego czytania wybranego dzieła z literatury polskiej pod patronatem Pary Prezydenckiej. Akcja zainicjowana została w 2012 roku wspólnym czytaniem „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Podczas tegorocznej odsłony akcji w całej Polsce czytaliśmy dramat romantyczny pt. „Kordian” Juliusza Słowackiego.
Uczniowie naszej szkoły, już tradycyjnie, włączyli się do akcji i aktywnie wzięli w niej udział czytając fragment utworu Juliusza Słowackiego.
Czytaj więcej
Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy do udziału w praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus+:
w terminie: 17.03.2025 r. – 11.04.2025 r. w Grecji w mieście Nei Pori
Jest to okazja by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe za granicą oraz poznać język i kulturę obcego kraju.
Pobierz Formularz zgłoszeniowy oraz Oświadczenie ze szkolnej strony internetowej –i złóż wypełnione dokumenty do 20 września 2024 r. u doradcy zawodowego (pok. 309)
Zapoznaj się z Regulaminem rekrutacji i uczestnictwa w projekcie, który znajdziesz na stronie internetowej szkoły!!!
ZAPRASZAMY!!!
„Bądź EKO – kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V” z zakresu edukacji ekologicznej w latach 2022-2025 na terenie województwa małopolskiego w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, przy udziale wkładu własnego Powiatu Tarnowskiego.
Termin realizacji: od 01.03.2023 r. do 28.02.2025 r.
REGULAMIN
PLAKAT
REGULAMIN KONKURSU TEST EKOLOGICZNY
REGULAMIN KONKURSU GRA PLANSZOWA WIELKOFORMATOWA
REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO
Czytaj więcej
Rok szkolny 2024/2025 rozpoczęliśmy z Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie od spotkania z panią dyrektor Agnieszką Kurzydym na hali sportowej. Po odśpiewaniu hymnu narodowego pani dyrektor powitała wszystkich bardzo serdecznie, przedstawiła nowych nauczycieli oraz przydziały wychowawstw i powitała uczniów klas pierwszych. Poinformowała też wszystkich o zmianach w e-dzienniku oraz o zamontowaniu na terenie szkoły monitoringu, którego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa uczniów. Za pocztem sztandarowym wszyscy uczniowie udali się do szkoły na spotkania z wychowawcami a następnie, wraz z nauczycielami, uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej w kościele parafialnym.
Czytaj więcej
Dnia 1 sierpnia 2024 r. rozpoczęliśmy realizację projektu „Mistrzowie w zawodzie 3”
w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski na lata 2021-2027 Priorytet 6 Fundusze europejskie dla rynku pracy, edukacji i włączenia społecznego, Działanie 6.11 Wsparcie kształcenia zawodowego, typ projektu A. Podniesienie jakości kształcenia zawodowego współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
CEL projektu: wspieranie równego dostępu do dobrej jakości kształcenia i szkolenia
w Powiecie Tarnowskim, zapewnienie dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, rozwój Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie oraz szkół zawodowych Powiatu Tarnowskiego w kluczowych branżach dla regionu i małopolskiego rynku pracy, a także wyrównanie szans na rynku pracy poprzez uzyskanie uprawnień, kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zawodowego oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy przez uczniów / uczennice oraz doskonalenie umiejętności, kompetencji
i kwalifikacji kadr.
W ramach projektu przewidziane są:
- staże uczniowskie, ukierunkowane na uzyskiwanie doświadczenia zawodowego zwiększające ich szanse na rynku pracy;
- kursy zawodowe dla uczniów / uczennic techników oraz branżowych szkół I stopnia w branżach kluczowych dla regionu i małopolskiego rynku pracy, w tym w zakresie gospodarki zielonej, prowadzące do uzyskania przez uczniów uprawnień i kwalifikacji zawodowych;
- kursy zawodowe i szkolenia dla nauczycieli/ek przedmiotów zawodowych prowadzące do uzyskania przez kadrę umiejętności, kompetencji i kwalifikacji zawodowych umożliwiających prowadzenie kursów dla uczniów;
- zajęcia z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji, przemocy, nierównościom dla uczniów / uczennic, nauczycieli/ek oraz kadry zarządzającej, wspierającej i organizującej proces nauczania szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe,
- warsztaty prowadzone w instytucji popularyzującej naukę i innowacje, tj. w Pracowni Aktywnego Korzystania z Technologii (PAKT) w Tarnowie dla uczniów / uczennic CKZiU w Tuchowie i ZSLiT w Wojniczu.
Ponadto, w CKZiU w Tuchowie zmodernizowane i wyremontowane zostaną pracownie: samochodowa – hala napraw zespołu pojazdów samochodowych, samochodowa – hala diagnostyki, elektryczna, technologii gastronomicznej, obsługi gościa, a także zostaną utworzone nowe pracownie: pracownia elektryczna – Inteligentny Dom oraz pracownia służby pięter.
W ramach dostosowania placówek do potrzeb osób z niepełnosprawnościami zostaną podjęte następujące działania:
- w CKZiU w Tuchowie i ZSOiZ w Ciężkowicach – dostosowanie toalet;
- w CKZiU w Tuchowie – dostosowanie budynku warsztatów szkolnych polegające na montażu platformy pionowej, wykonaniu podjazdu, wyznaczeniu miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnościami oraz wymiana drzwi w pracowniach.
W ramach realizacji projektu powstanie nowoczesna baza dydaktyczna do praktycznej nauki zawodu poprzez zakup sprzętu, urządzeń i pomocy technodydaktycznych do pracowni i warsztatów szkolnych:
- w CKZiU w Tuchowie: pracownie samochodowe – hala napraw zespołu pojazdów samochodowych oraz hala diagnostyki, elektryczne (w tym Inteligentny Dom), pracownia służby pięter, technologii gastronomicznej, obsługi gościa;
- w ZSP w Zakliczynie: pracownia obsługi konsumenta, gastronomiczna, warsztatów gastronomicznych, AutoCAD / INVENTOR, obsługi i diagnostyki pojazdów samochodowych, pracownie budowlane;
- w ZSLiT w Wojniczu: pracownia logistyczna i informatyczna;
- w ZSOiZ w Ciężkowicach: pracownia obsługi gości.
Beneficjent: Powiat Tarnowski
Okres realizacji projektu: 01 sierpnia 2024 r. do 31 grudnia 2026 r.
Całkowita wartość projektu: 5 219 737,25 zł
W tym dofinansowanie UE i budżetu państwa: 4 697 763,52 zł
Wkład własny Beneficjenta: 521 973,73 zł
Szkoły biorące udział w projekcie:
- Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie – Realizator
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Zakliczynie
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach
- Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Wojniczu
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Ryglicach
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie
Projekt „Mistrzowie w zawodzie 3” to dofinansowana z Funduszy Europejskich operacja o charakterze strategicznym.
#FunduszeEuropejskie
https://mistrzowiewzawodzie.pl/
https://www.facebook.com/mistrzowie.w.zawodzie.3/
Czytaj więcejUroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie odbędzie się 2 września 2024r.
Program uroczystości:
- godz. 7.45 spotkanie wszystkich uczniów wraz z wychowawcami i dyrektorem szkoły na Hali Sportowej (obecność obowiązkowa)
- spotkanie z wychowawcami klas w szkole (obecność obowiązkowa)
- godz. 9.00 Msza Święta w kościele parafialnym w Żabnie
More Articles ...
- Świadectwa maturalne 2024
- Liga Strzelecka
- Zawody w paintball
- Konkurs fotograficzny
- Zakończenie roku szkolnego 2023/2024
- #SavoirVivreWBiznesie
- Bądź EKO- kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów V
- Witaj przygodo!
- LEKCJA ONLINE
- RENESANS I SZTUKA XX WIEKU
- Trwaj, chwilo, trwaj, jesteś taka piękna!”
- „Święta miłości kochanej ojczyzny…”