V Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Tarnowskiego

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2023-2024_turniej-szachowy_WhatsApp_Image_2023-10-30_at_11.34.34_(Średni).jpegW piątek 27 października na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie odbył się V Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Starosty Tarnowskiego – 2023r.
W tegorocznym turnieju wzięło udział ok. 100 szachistów, których przywitała serdecznie dyrektor ZSP Agnieszka Kurzydym.  Przewodnicząca Komisji ds. Oświaty, Sportu i Turystyki Rady Powiatu i zarazem pomysłodawczyni turnieju – Grażyna Karaś – również przywitała uczestników i mówiła o pięknym zaangażowaniu młodzieży do gry w szachy. W zawodach uczestniczyło 24 drużyny czteroosobowe reprezentujące szkoły ponadpodstawowe z powiatu tarnowskiego i miasta Tarnów. Rozegrano 7 rund po 15 minut dla zawodnika. ZSP w Żabnie reprezentowało 8 uczniów grających w dwóch drużynach.

Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał zespół sędziowski z Akademii Szachowej z Tarnowa w składzie Czesław Markiewicz, Anna Markiewicz i Roman Kawa. Dla uczestników zawodów przygotowano słodki poczęstunek oraz gorące i zimne napoje.

Turniej wygrała drużyna reprezentująca III  LO w Tarnowie. Drugie miejsce zajęła drużyna ZST w Tarnowie, a trzecie drużyna  z I LO w Tarnowie. Mistrzami poszczególnych szachownic zostali: Paweł Czyżyk z I LO, Daniel Samuel z ZSP w Zakliczynie, Krzysztof Górski z IV LO i Lena Mróz z III LO. Nagrody wręczał starosta Tarnowski Roman Łucarz, który zauważył, że turniej zyskuje coraz większą popularność wśród uczniów tarnowskich szkół. Gratulujemy wyników i  dziękujemy za udział w turnieju, zapraszamy w marcu 2024 r. do LO w Tuchowie.

Relację z turnieju można zobaczyć na stronie Tarnowska.TV


Szkoły walczyły o puchar starosty tarnowskiego w drużynowym turnieju szachowym (tarnowska.tv)