Seminarium edukacyjne

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2019-2020_comarch_DSC_3539.JPG21 listopada uczniowie klasy IV TI, II TI oraz I TE uczestniczyli w seminarium edukacyjnym w firmie Comarch w Krakowie.
Seminarium odbywało się pod hasłem ,,Edukacja w symbiozie ze współczesnością” i składało się z 4 paneli tematycznych.

Pierwszy panel pt ,,Społeczny wymiar ekonomii” poprowadził Pan Mikołaj Pisarski – Prezes Fundacji Instytutu Edukacji Ekonomicznej im. Ludwiga von Misesa, który wyjaśnił uczniom jakie miejsce w naszym życiu zajmuje ekonomia.

Następnie Pan Kazimierz Jarosz Wiceprezes Stowarzyszenia Księgowych wyjaśnił, jak wygląda Certyfikowana ścieżka zawodowa księgowych, co dają nam zdobyte kwalifikacje oraz gdzie je pogłębiać.

Kolejne panele poprowadzili Pan Tomasz Homel Dyrektor Business Unit MSP Comarch SA oraz Pan Radosław Panas Prezes Zarządu Fundacji Vocational Competence Certificate (VCC).

Pan Tomasz Homel wyjaśnił na czym polega produkcja systemów ERP dla małych i średnich firm, jak wygląda rozwój i przyszłość systemów informatycznych oraz oprogramowania Comarch ERP, natomiast Pan Radosław Panas wyjaśnił co to jest Zintegrowany System Kwalifikacji oraz jakie są możliwości rozwoju zawodowego w krótkich formach edukacyjnych. Zwrócił uwagę na Zintegrowanych Rejestr Kwalifikacji(ZRK ) jako narzędzia potwierdzającego wiarygodność kwalifikacji pracownika w procesie rekrutacji.

Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w VII Seminarium Edukacyjnym.

Wyjazd na Seminarium zorganizowała Pani Urszula Powroźnik – doradca zawodowy. Opiekunami grupy uczniów byli: Pani Katarzyna Dobrowolska, Pan Marcin Pachowicz, Pani Urszula Powroźnik.
Hits: 215