Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2023-2024_zakonczenie-roku_DSC_0453_(Średni).JPGUczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Żabnie uroczyście podsumowali i zakończyli rok szkolny 2023/24.Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele parafialnym w Żabnie a następnie za sztandarem wszyscy przeszli do Gminnego Centrum Kultury. 
Pani dyrektor Agnieszka Kurzydym podziękowała paniom Małgorzacie Pająk i Krystynie Streb, które przeszły na emeryturę, za wieloletnią pracę w szkole i ich zaangażowanie w przekazywanie kilku pokoleniom uczniów swojej wiedzy.
Program artystyczny na zakończenie roku szkolnego przygotowali uczniowie klasy 3TG, 2TI, 2 TP i 1TG pod kierunkiem pani Katarzyny Potempy i pani Beaty Chłoń.
Po podziękowaniach za wspólnie spędzony rok szkolny przyszła kolej na pożegnania. Uczniowie klas trzecich, kończący naukę w Szkole Branżowej I stopnia, pożegnali się z nauczycielami, wychowawcami, dyrekcją oraz pracownikami szkoły.
Następnie pani dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła nagrody wyróżniającym się w mijającym roku szkolnym uczniom klas Technikum i Szkoły Branżowej oraz ogłosiła, że w bieżącym roku szkolnym kandydatem do stypendium Prezesa Rady Ministrów jest uczeń klasy 4TI Dominik Nowak.
Podczas uroczystości podsumowany został konkurs „Piątka z narodowych”, wręczone zostały medale zwycięzcom rywalizacji w Lidze Strzeleckiej, oraz rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny " Ksiądz Janusz St. Pasierb - patron naszej szkoły", w którym wręczono nagrody.
Pani dyrektor życzyła wszystkim spokojnych wakacji i udanego wypoczynku i zaprosiła na spotkania z wychowawcami, podczas których uczniowie otrzymali świadectwa.