Spotkanie autorskie

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2023-2024_spotkanie-autorskie_IMG_1198_(Średni).JPGBiblioteka szkolna zorganizowała spotkanie autorskie z panią Anną J. Szepielak, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły.

Anna J. Szepielak to rodowita Małopolanka, mieszka w Tarnowie, a do Żabna przyjechała z przyjemnością głównie dlatego, że przez 8 lat pracowała w naszej szkole jako nauczyciel i wychowawca. Jest  autorką 10 wydanych powieści, dziennikarką prasową i internetową, recenzentką, egzaminatorem maturalnym oraz nauczycielem języka polskiego. W 2010 roku zadebiutowała powieścią obyczajową pt. „Francuskie zlecenie".

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak przebiega proces twórczy, jak wygląda przygotowanie książki do druku i poznaliśmy twórczość pisarki. Pani Anna Szepielak przygotowała dla nas pokaz slajdów, na którym przedstawiła poszczególne etapy pracy nad książką i zdradziła nam przy okazji tajniki współpracy z wydawnictwem. W tym niecodziennym spotkaniu uczestniczyliśmy z przyjemnością, było ono bardzo ciekawe i inspirujące.

Zadanie finansowane ze środków publicznych otrzymanych za pośrednictwem Wojewody Małopolskiego z budżetu państwa w ramach realizacji Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”