Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja i pożegnanie klas maturalnych

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2018-2019_akademia-3-maja_DSC_2595.JPG26 kwietnia  odbyły się w naszej szkole dwie uroczystości: akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz pożegnanie klas czwartych Technikum.

Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym młodzież w strojach szlacheckich zatańczyła poloneza. Program artystyczny przygotowały na tę okazję panie Danuta Lizak-Prażuch, Katarzyna Potempa i Lidia Szostak. Młodzi aktorzy z klas pierwszej i trzeciej Technikum w sugestywny sposób przypomnieli nam wydarzenia sprzed 228 lat i uświadomili znaczenie Konstytucji 3 Maja dla ówczesnej i współczesnej Polski.

Uczniowie klas czwartych Technikum, kończący tego dnia naukę w szkole zastali ostatni raz przed maturą przepytani ze znajomości lektur omawianych w szkole. W humorystycznych scenkach przedstawione zostało kilka charakterystycznych lektur, które nasi absolwenci rozpoznali bez większych problemów.

Po krótkim programie artystycznym pani dyrektor Agata Wajda-Tylek pogratulowała wyróżniającym się uczniom sukcesów oraz podziękowała za pracę na rzecz szkoły życząc jednocześnie powodzenia na egzaminach.