Święto Niepodległości

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2018-2019_swieto-niepodleglosci_DSC_1800.JPGObchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy uroczystą akademią okolicznościową przygotowaną przez uczniów klas Technikum pod kierunkiem pani Małgorzaty Pająk.
Spotkanie w Centrum Kultury stało się okazją do wyświetlenia całej społeczności szkolnej filmu pt. „Gdybym Ciebie zapomniał…”  przygotowanego przez uczniów naszej szkoły w ramach realizacji Projektu Żegota. Projekt realizowany był na uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości we współpracy z Muzeum Miasta Krakowa i Telewizją Kraków. Film ukazuje historię Żabna i jego mieszkańców ze szczególnym zwróceniem uwagi na tragiczną historię osób wyznania mojżeszowego. Film można zobaczyć TUTAJ

Po powrocie do szkoły wszyscy uczniowie wraz z dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii na tle odświętnie udekorowanego budynku szkoły, a o godzinie 11.11 przed budynkiem odśpiewaliśmy Hymn Polski. W tym ważnym wydarzeniu towarzyszyli nam najmłodsi mieszkańcy Żabna – dzieci z Publicznego Przedszkola oraz przypadkowi przechodnie, którzy na chwilę zatrzymali się na Rynku i plantach przy Dębie Wolności.

Program artystyczny przygotowany przez naszych uczniów zostanie zaprezentowany w niedzielę 11 listopada pod pomnikiem „Poległym z Ojczyznę” w ramach gminnych obchodów Święta Niepodległości.