Ogólnopolski Tydzień Kariery 2019

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2019-2020_wizyta24.10.2019_IMG_20191024_103927.jpgOgólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej. Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.

Tegoroczny Tydzień Kariery odbywał się pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie”.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane było spotkanie z przedstawicielami Banku PKO Bank Polski oraz wizyta zawodoznawcza do oddziału PKO BP w Tarnowie.

23 października 2019 r. uczniowie klas 3 TEH, 4 TH oraz 3 THI wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Banku PKO Bank Polski w Tarnowie i Krakowie. Naszymi gośćmi były: Pani Magdalena Pabian – kierownik zespołu obsługi klienta oraz Pani Marlena Kozioł i Barbara Bryndal - specjalistki ds. HR i obsługi partnera biznesowego. Tematyka spotkania dotyczyła działalności placówki oraz możliwości zatrudnienia w banku absolwentów naszej szkoły. Młodzież uzyskała informacje dotyczące oferty produktów bankowych, wymagań stawianych potencjalnym pracownikom oraz zasad rekrutacji. Panie zaprezentowały aplikację ,,Bot rekrutuje! Praca w banku”, dzięki której bez wychodzenia z domu można rozpocząć rozmowę kwalifikacyjną. Panie podkreśliły również istotę zdolności komunikacyjnych i interpersonalnych oraz sumienności w wykonywaniu powierzonych zadań. Pani kierownik zwróciła uwagę, że praca w banku stwarza możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, zapewnia stabilne i atrakcyjne warunki zatrudnienia. Uczniowie otrzymali wiele wskazówek niezbędnych dla młodych ludzi wchodzących na rynek pracy.

24 października 2019 r. grupa uczniów klasy I TE i II TH udała się na wizytę zawodoznawczą do PKO Bank Polski w Tarnowie. Uczniowie zostali powitani przez Panią Annę Nowakowską – Dyrektor Banku PKO BP w Tarnowie, która stała się jednocześnie naszym przewodnikiem.  Po kilku ciepłych słowach Pani Dyrektor zaprosiła młodzież do swojego gabinetu gdzie opowiedziała o swojej pracy, przybliżyła zasady korzystania z usług bankowych, zaprezentowała produkty, oferowane klientom przez bank. Przedstawiła również nowoczesne rozwiązania pozwalające na szybką i bezpieczną bankowość mobilną. Następnym punktem spotkania było zwiedzanie działów banku oraz zaobserwowanie pracy na stanowiskach bankowych.

Podczas spotkania poruszone zostały  również zagadnienia odnoszące się do  korzystania z pożyczek, kredytów oraz zakładania lokat. Młodzież miała możliwość uczestniczyć w rozmowie z doradcą bankowym podczas zakładania konta. W trakcie wizyty swoją wiedzą dzieliła się Pani Magdalena Pabian – kierownik zespołu obsługi klienta, która m.in. przeszkoliła uczniów jak korzystać z wpłatomatu oraz opowiedziała o młodzieżowych kontach bankowych, bankowości internetowej, środkach i  kartach  płatniczych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Spotkania zorganizowała Pani Urszula Powroźnik – doradca zawodowy


Spotkanie z przedstawicielami Banku PKO Bank Polski w Tarnowie i Krakowie:wizyta zawodoznawcza w PKO Bank Polski w Tarnowie


Hits: 163