Kolażowa wystawa

 

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2020-2021_kolazowa-wystawa_kolazowa-wystawa_IMG_20210317_103858.jpgSzkolny korytarz został ożywiony, dzięki wystawie wielobarwnych prac uczniów klasy 1TG i 1THI. Kolaże, na temat ważnej dla uczniów kwestii, zostały wykonane w ramach przedmiotu Plastyka.
Jak widać - najistotniejszym problemem dla młodego pokolenia okazała się trwająca pandemia i jej wpływ na nasze życie. Uczniowie, w formie kolaży, przedstawili także swoje pasje i zainteresowania.
Zapraszamy do wirtualnego spaceru po naszej galerii.

* Kolaż (również z fr. collage) – technika artystyczna polegająca na formowaniu kompozycji z różnych materiałów i tworzyw (gazet, tkanin, fotografii, drobnych przedmiotów codziennego użytku itp.). Są one naklejane na płótno lub papier i łączone z tradycyjnymi technikami plastycznymi (np. farbą olejną, farbą akrylową, gwaszem).
Słowo „kolaż” pochodzi od francuskiego czasownika coller (sklejać). Termin ten został użyty po raz pierwszy przez Georges Braque’a, a także Pabla Picassa na początku XX wieku, kiedy ta starożytna technika, znana w Chinach od 200 p.n.e., stała się częścią sztuki nowoczesnej.