LEKTURY SZKOLNE INACZEJ

b_300_300_16777215_00_images_szkolne-lektury-na-ekranie.pngPo dłuższej niż zwykle przerwie wróciliśmy do szkolnej - na razie zdalnej, rzeczywistości. Jednym z jej stałych elementów jest niewątpliwie lista lektur. Wielu z nas miało chyba w czasach szkolnej edukacji sytuację, gdy pomimo najszczerszych chęci nie udało nam się przeczytać danej książki.  Zwykle w takich sytuacjach można ratować się streszczeniem lub adaptacją filmową czy ekranizacją - oczywiście jeśli takowa jest. Absolutnie nie namawiamy Was do całkowitego porzucenia książek na rzecz ruchomych obrazków - wręcz przeciwnie, zachęcamy nieustannie do czytania; chcemy jednak zaproponować kilka interesujących filmów zrealizowanych  na podstawie lektur szkolnych.


Filmowe ekranizacje lektur to już osobny rozdział w historii kinematografii.
Wraz z rozwojem kina twórcy sięgali po sprawdzone, najlepsze historie, stworzone przez wybitnych pisarzy. W zamyśle tworzone były jako uzupełnienie odbioru znakomitych dzieł literackich, dziś niekiedy są również zastępstwem dla samej literatury.
Kolekcja lektur szkolnych online na www.vod.pl skierowana jest nie tylko do uczniów, ale również dorosłych widzów, którzy chcieliby sobie przypomnieć klasyki literatury w formie filmowej.

Proponujemy możliwość oglądania ekranizacji lektur -
https://vod.tvp.pl/kolekcja/lektury-na-ekranie,47077909

Przypomnienie treści lektur, zwłaszcza przed egzaminem maturalnym - bardzo pomocne! Polecamy i zachęcamy do korzystania.
Wasze panie bibliotekarki