Kolejna grupa uczniów naszej szkoły zdobyła dodatkowe kwalifikacje

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2018-2019_zakonczenie-kursow_IMG_20190313_093932.jpgW ramach projektu ,, Mistrzowie w zawodzie” grupa uczniów z klasy  IV technikum handlowego i drugiej klasy Branżowej Szkoły I stopnia wzięła udział w  kursie spawania tworzyw sztucznych. Oprócz teorii młodzież uczestniczyła w zajęciach praktycznych podczas których poznawali techniki spawania m.in. gorącym gazem. Po zakończonym kursie wszyscy uczestnicy przystąpili do egzaminu kwalifikacyjnego otrzymując  ,,Świadectwo kwalifikacyjne spawacza tworzyw sztucznych”, wydane przez Instytut Spawalnictwa w Katowicach.

Natomiast  uczniowie klasy III Technikum gastronomicznego i handlowego uczestniczyli w kursie obsługi kasy kelnerskiej z POS. Podczas zajęć poznali specyfikę pracy w restauracji. Co ważne, w dużej mierze kurs skupił się na ćwiczeniach praktycznych. Uczniowie uczyli się obsługi kasy, zakładania rachunków dla grup, obsługi różnych form płatności, wykonywania raportów. 18-osobowej grupie taka forma nauki bardzo się podobała. Młodzież była bardzo zaangażowana, chętnie wykonywała ćwiczenia doskonaląc swoje umiejętności. Po zakończeniu kursu i zdaniu egzaminu każdy uczeń otrzymał Zaświadczenie o ukończeniu kursu.


Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY !!!