DZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI w ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W ŻABNIE

b_300_300_16777215_00_images_phocagallery_2018-2019_dzien-przedsiebiorczosci_ZSP_ŻABNO_(1).jpg21 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości-programie organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Inicjatywa ma na celu pomoc uczniom szkół ponadgimnazjalnych w przygotowaniu się do świadomego wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Program pozwala rozwiać wątpliwości młodych ludzi związane z tym, jak naprawdę wygląda praca w wybranym zawodzie.

Uczniowie klasy drugiej ,,b” Branżowej Szkoły I stopnia udali się do Zakładów Mechanicznych w Tarnowie, gdzie zostali zapoznani z różnymi stanowiskami pracy oraz zakresem obowiązków. Konsultanci/ opiekunowie rozmawiali z młodzieżą o motywach wyboru i predyspozycjach do wykonania danego zawodu, charakterystyce stanowiska pracy oraz pełnieniu określonej funkcji w przedsiębiorstwie.

Uczniowie mieli możliwość:
- poznania specyfiki wybranego przez nich zawodu,
- doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
- przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego  funkcjonowania w miejscu pracy,
-zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

W tym samym dniu młodzież klasy 2a Branżowej Szkoły I stopnia, uczestniczyła w warsztatach na temat: ,,Jak prawidłowo przygotować dokumenty aplikacyjne”.

Zajęcia prowadziły Panie Iwona Pasierb i Elżbieta Daniel z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie.

W trakcie warsztatu uczestnicy poznali zasady opracowywania życiorysu zawodowego oraz uzyskali informacje, czym są kwestionariusze osobowe oraz inne formularze wstępne stosowane przez pracodawców  oraz jak należy je wypełniać. Uczniowie dowiedzieli się, na co zwracają uwagę pracodawcy, czytając dokumenty aplikacyjne oraz jakich błędów należy unikać przy ich sporządzaniu.

W imieniu własnym oraz uczniów, serdecznie dziękuję pracodawcom oraz instytucjom, którzy włączyli się w realizację Dnia Przedsiębiorczości. Mam nadzieję, że za rok również podzielą się swoimi doświadczeniami z naszymi uczniami.

Urszula Powroźnik - koordynator programu.

Hits: 256