Dzień przedsiębiorczości w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie

b_200_200_16777215_00_images_phocagallery_2017-2018_dzien-przedsiebiorczosci_Plakat.jpg21 i 23 marca 2018r r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żabnie po raz 10 uczestniczyli  w ogólnopolskim programie „Dzień Przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości.
Patronat Honorowy nad inicjatywą objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.
Celem programu jest włączenie przedsiębiorców oraz instytucji w edukację młodzieży, budowanie dobrych relacji pomiędzy szkołą a miejscem praktyk młodzieży.
W programie zrealizowanym w naszym Zespole wzięło udział trzydziestu  uczniów klas pierwszych i drugich technikum informatycznego, handlowego i gastronomicznego, którzy udali się do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz Radia RDN Małopolska. Uczniowie mogli się przekonać jak wygląda zwykły dzień pracy na konkretnym stanowisku oraz jakie wymagania stawiane są w różnych działach danej branży pod względem m.in. wykształcenia, predyspozycji zawodowych.
Z pewnością takie działania pomogą uczniom podjąć decyzję, co do dalszej drogi kariery zawodowej, wyboru kierunku studiów lub zdobycia dodatkowych kwalifikacji wymaganych na stanowisku pracy, z którym się zapoznali w czasie pobytu w firmach. 
 

Wszystkim instytucjom, które umożliwiły uczennicom i uczniom naszej szkoły udział w tym ważnym przedsięwzięciu koordynator projektu oraz dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania!

 

Galeria zdjęć "Dzień przedsiębiorczości":